Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 10:31 Bu haber 5901 kez okundu
 
DEMİRCİÖREN KÖYÜ HALKININ YENİ GEÇİM KAYNAĞI ORGANİK ÜRÜNLER OLDU
Demirciören köyünde yetiştirilen organik ürünlere rağbet had safhada
GÜNCEL Haberi
DEMİRCİÖREN KÖYÜ HALKININ YENİ GEÇİM KAYNAĞI ORGANİK ÜRÜNLER OLDU

İl merkezine 10 Km.uzaklıkda bulunan Demirciören Köyü,yetiştikleri organik tarım ürünleri ile ihtiyaç sahiplerinin mekanı olmaya devam ediyor.
Demirciören köyü halkı, organik olarak yetiştirdikkleri tarla mahsüllerini köyden geçen yol kenarında sergi açarak vatandaşların istifadesine sunmaktadırlar.
Mevsimsel olarak, Çilek,bakla,kiraz,vişne,marul,maydanoz,erik.elma.armut,kavun,karpuz vb. ürünlerin satışı yapılmaktadır.
Vatandaşların büyük rağbet ettiği ürünlerin organik olması yanı sıra yerli fidelerden yetiştirilmesi ayrı bir tat ve lezzet verdiğini söyleyen tüketiciler..''Gözümüz arkada kalmadan güvenle alıyoruz.Lezzeti çok güzel'' diyerek memnuniyetlerini dile getirmektedirler.
Kendi ürünlerini üretim yerleri olan mahallelerinde pazarlamakdan son derece memnun olan demirciörenli satıcılar ise..'' Vatadaşlarımıza özledikleri yerli üretim ve organik mahsüllerimizi satarak hem kendimize ek kazanç sağlıyoruz,hemde halkımızın damak tadına hitap ediyoruz..Bu faaliyetlerimizin desteklenmesini istiyoruz'' dediler.
DORUK HABER-Hüdayim GÜLER

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Hüdayim Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı