Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 13:12 Bu haber 2083 kez okundu
 
CHP İl Başkanı Makbul SARI: Öğretmenler Geleceğin Mimarıdır
24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Makbul SARI: "Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi bu anlayış ile atanamayan öğretmen ayıbına son verecek, yolsuzluğa giden paraları eğitim sistemimize aktararak, öğretmenin öğrencisiyle, öğrencinin de nitelikli eğitim kurumlarıyla buluşmasını sağlayacaktır" dedi.
EĞİTİM Haberi
CHP İl Başkanı Makbul SARI: Öğretmenler Geleceğin Mimarıdır

Başöğretmen Atatürk diyor ki: “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” Diyerek sözlerine başlayan CHP İl Başkanı SARI: "Öğretmenler geleceğin mimarıdır. Ülkemizin kalkınması, Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma hedefine ulaşması ancak öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ile mümkündür. Vatana bu kadar büyük bir hizmet veren, anne ve babalardan sonra çocukların yetişmesinde en hayati rolü üstlenen öğretmenler şüphe yok ki sonsuz bir saygı ve şükran görmelidir.


Ancak bugün öğretmenlerimizin bu şükran ve saygıyı gördüğünü söylemek mümkün değildir. Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta; yüzbinlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir. Bu durum dahi hükümetin gençlerimize verdiği değeri açık bir şekilde göstermektedir.


Bu koşullar altında dahi umutsuz olmak için hiçbir sebep yoktur. Türkiye büyük kaynakları, dinamik nüfusu ve benzersiz konumuyla her sorunu aşabilecek bir ülkedir. Baskı rejiminin sona ermesi, yolsuzlukların yok edilmesi, Türkiye’nin rantı değil halkı öne çıkartan bir anlayış ile yönetilmesi halinde tüm sorunlar çözülecektir. Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi bu anlayış ile atanamayan öğretmen ayıbına son verecek, yolsuzluğa giden paraları eğitim sistemimize aktararak, öğretmenin öğrencisiyle, öğrencinin de nitelikli eğitim kurumlarıyla buluşmasını sağlayacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Ulu önder Mustafa KemalAtatürk’ü rahmetle yad ediyor, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor ve tebrik ediyorum" dedi. - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı