Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 13:22 Bu haber 6146 kez okundu
 
CHP'den Kütahya'ya Çıkartma
1 Nisan'da Kütahya geleceği belirtilen CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun programı öncesi çalışmaları gözden geçirmek ve koordine etmek için ilimize CHP Balıkesir Milletvekili Ensar AYTEKİN, Adana Milletvekili Ayhan BARUT, Manisa Milletvekili Bekir BAŞEVİRGEN ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman TUTDERE'den oluşan milletvekilleri geldi.
SİYASET Haberi
CHP'den Kütahya'ya Çıkartma

1 Nisan'da Kütahya geleceği belirtilen CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun programı öncesi çalışmaları gözden geçirmek ve koordine etmek için ilimize CHP Balıkesir Milletvekili Ensar AYTEKİN, Adana Milletvekili Ayhan BARUT, Manisa Milletvekili Bekir BAŞEVİRGEN ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman TUTDERE'den oluşan milletvekilleri geldi.

İl Başkanı Dr. Zeliha AKSAZ ŞAHBAZ ve Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl KASAP'ın da katılımıyla parti binasında yapılan basın toplantısında ülke gündemi değerlendirilirken, KILIÇDAROĞLU'nun programıyla ilgili açıklamalar da yapıldı.

CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha AKSAZ ŞAHBAZ yaptığı açıklamada, “1 Nisan 2021 Perşembe günü Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun şehrimizde bir çalışması olacak. Bu çalışmada esnaflarımızı, halkımızı, çiftçilerimizi ziyaret edeceğiz ve daha sonra da STK başkanlarımız kanaat önderlerimiz ve muhtarlarımızla Hezar Dinari Merkezi’nde saat 14.30’da başlayacak bir program gerçekleştireceğiz. Genel Başkanımız, Kütahya’nın sorunlarını direkt birinci ağızdan dinleyecek.” Dedi.

Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl KASAP: "Genel Başkanımız KILIÇDAROĞLU, Kütahya'nın sorunlarını birinci ağızdan, halktan ve esnaftan dinlemek üzere ilimize gelecektir. Genel Başkanımız, Türkiye genelinde olduğu gibi Kütahya'da da son zamanlarda altından kalkılamayacak sorunlar yaşandığını, bunları birebir yerinde ve vatandaşın kendisinden tespit edecektir" dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar AYTEKİN: "Türkiye bir gecede yüzde 17 yoksullaştı. Bu ülkenin gençleri, kadınları, köylüleri, işçileri, çiftçileri, yoksulları, işsizleri hep birlikte bir an önce erken seçim istiyor. Biran önce bu ceberut iktidardan, bu düzenden kurtulmak istiyor. Biz CHP olarak, Millet İttifakı olarak bu isteğe öncülük edeceğiz. İlk seçimde sandıkla geldikleri gibi geri göndereceğiz.

Genel Başkanımız Sayın KILIÇDAROĞLU önderliğinde tüm CHP Milletvekilleri olarak ülkemizin dört bir yanını karış karış geziyoruz. Gittiğimiz her yerde esnafı, işçiyi, çiftçiyi, üreticiyi, hayvancıyı, sanayiciyi, toplumun her kesimini dinliyoruz. Onların sorunlarını, görüşlerini ve çözüm önerilerini alıyoruz. Gördüğümüz şu ki Kütahyalı üreticinin, çiftçinin sorunu neyse İzmir'deki, Siirt'teki, Manisa'dakilerin de sorunu aynı. 19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Türk halkı dert toplumu haline geldi. Bir gece yatağınıza yatıyorsunuz, sabah uyandığınızda televizyonlardan yüzde 17 yoksullaştığınızı öğreniyorsunuz. Bu ülkede Merkez Bankası'nın başındaki kişiye, mevsimlik işçi muamelesi yapılıyor. 20 ayda tam 4 Merkez Bankası Başkanı değişiyor" dedi.

CHP Adana Milletvekili Ayhan BARUT da: "Yolcudur Abbas, Bağlasan Durmaz" dedi. Milletvekili BARUT konuşmasına şöyle devam etti; "Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bazı kesimlerden oy alabilmek için İstanbul Sözleşmesinden çıktığını açıklamasının izahı yoktur. Millet İttifakında HDP yoktur. HDP, ittifaklar dışı bir yöntemle seçimlere giriyor. HDP'ye oy veren Türk vatandaşları HDP ile AK Parti işbirliği yaptığında Türk vatandaşı oluyor, HDP'ye oy verenler HDP adayının olmadığı illerde başka partiye oy verince terörist oluyorlar. Biz CHP olarak her zaman teröre karşıyız, FETÖ'ye karşıyız, PKK'ya da karşıyız. Nereden gelirse gelsin her zaman terörün her türlüsüne karşıyız. Burada yapılan bir algı oyunudur. AK Parti'nin geçtiğimiz seçimlerde tek adam rejimini getirmek için kurmuş olduğu senaryo kendi kuyusunu kazmıştır. Görüyor ki AK Parti'nin genel Başkanı, tek adam rejiminin sonu gelmiştir" dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı