Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 16:59 Bu haber 1000 kez okundu
 
Bi Git Gali 2020, Çabuk Gel 2021 !
Geldiğinde umutla çok şeylere baktığımız 2020 maalesef ilk aylarından itibaren Dünyayı ve ülkemizi kabusa dönüştürecek pek çok gelişmenin yaşandığı bir yıl oldu. Şubat ayında Çin'in Wuhan kentinde meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyaya yayılan Covid19 adı verilen virüs, sağlık yönünden Dünyayı tehdit edip pek çok ölüme sebep olurken, bir yandan da dünyadaki ve ülkemizdeki sosyal hayatı allak bullak etmiştir.
GÜNCEL Haberi
Bi Git Gali 2020, Çabuk Gel 2021 !

Geldiğinde umutla çok şeylere baktığımız 2020 maalesef ilk aylarından itibaren Dünyayı ve ülkemizi kabusa dönüştürecek pek çok gelişmenin yaşandığı bir yıl oldu. Şubat ayında Çin'in Wuhan kentinde meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyaya yayılan Covid19 adı verilen virüs, sağlık yönünden Dünyayı tehdit edip pek çok ölüme sebep olurken, bir yandan da dünyadaki ve ülkemizdeki sosyal hayatı allak bullak etmiştir. Kolay yayılan virüsün olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için maske, hijyen, mesafe gibi çok gündeme oturan tedbirler insanların psikolojisini olumsuz etkilerken, bir yandan da ülkelerin Sağlık Örgütleri ve bilim adamları virüsü tamamıyla etkisiz hale getirecek aşıyı bulma gayretine girdiler. Bu aşamalarda adı geçen virüsle dünyada ve ülkemizde pek çok insan hayatını kaybederken, yine bir taraftan da ülkemizde ve Dünyanın muhtelif yerlerinde meydana gelen deprem felaketlerinde pek çok insan hayatını kaybetmiş ve ekonomiler üzerinde büyük olumsuzluklara sebep olmuştur. Son olarak da 2 gün önce Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 şiddetindeki deprem hasarlara ve can kaybına yol açarken, şiddeti komşu ülkelerde de hissedilmiş ve panik yaratmıştır.

2020'nin son gününde bu olumsuzluklardan etkilenen Dünya'da ve ülkemizde artık bu tür felaketleri yaşamamak temennisiyle 2020'ye bi git gali diyoruz ve 2021'e Hoşgeldin 2021, ne olursun bu olumsuzluklardan arınmış bir yıl olmak üzere seni bekliyoruz, Hadi Gönlümüzce Gel diyoruz. - DORUK Arabacı

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Ahmet Arabacı
Yorumlar
Haber Yazılımı