Haber Detayı
07 Ekim 2022 - Cuma 14:57 Bu haber 2034 kez okundu
 
Belediye Sosyal Tesisleri Vatandaşın İdeal Uğrak Yerleri Oldu
YEREL Haberi
Belediye Sosyal Tesisleri Vatandaşın İdeal Uğrak Yerleri Oldu

Doğayla iç içe olan mekanlarda yer alan Kütahya Belediyesi sosyal tesisleri ile ilgili Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve Kütahya Belediyesi İşletme İştirakler Müdürü Rıza ARSLAN ile yapmış olduğumuz röportajlarda bu tesislerle ilgili hemşerilerimizin detaylı bilgilenmesini sağlamayı amaçladık. Kaliteyi hesaplı bir şekilde tüm hemşerilerimizin hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirten Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, en son Kütahya Belediyesi bünyesine katılan Ağaçköy Regülatör'ün yanı sıra Döner Gazino, Hisar Kır Kahvesi, Bengisu Sosyal Tesisleri ve Çamlıca'da bulunan Belediye sosyal tesisleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.  

 

Başkan IŞIK: "Sosyal Tesislerimizde En Kaliteli Hizmet, En Düşük Fiyatla Veriliyor"

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK: "Hemşerilerimizin misafiri geldiğinde göğsünü gere gere Kütahya'nın değerlerini sergileyebileceği ve yöresel yemeklerini yedirebileceği belediyemize ait çok nezih sosyal tesislere kavuştu. Şu anda Bengisu, Hisar Kahvesi, Döner Gazino, Çamlıca ve Ağaçköy Regülatör tesisleri belediyemizin İşletme İştirakler Müdürlüğü eliyle işletiliyor; Sosyal tesislerimizde en kaliteli hizmet en düşük fiyatla verilmektedir. Akşam saatlerinde gittiğiniz zaman oturacak yer bulamıyorsunuz ama 3 buçuk yıl önce hiç kimse buralara gitmiyordu; dökülmüş bakılmayan servis hizmetinin verilemediği mekanlardı. Belediyemiz İşletme İştirakler Müdürlüğü bünyesindeki sosyal tesislerimizle en kaliteli ürünü, en hesaplı şekilde, en nezih ortamda vatandaşımıza sunmaya çalışıyoruz.

Tüm tesislerimizde pandemide restorasyon çalışmalarına giderek, daha nezih, bakımlı, kaliteli işletmeler haline getirdik. Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine en güzeline layık. Belediyemize ait tesisler vatandaşlarımızın; ailesini, eşini, dostunu alıp hem hesaplı, hem nezih, hem kaliteli hizmeti sosyal tesislerimizde bulabileceklerdir.

 

 

"İşletme İştiraklar Müdürlüğü Vergi Rekortmenleri Arasına Girdi"

O güne kadar zarar eden İşletme İştirakler Müdürlüğü 2020 yılında Kütahya'nın 100 vergi rekortmeni arasına girdi ve 80 inci sırada yer aldı. Belediyenin tarihinde ilk kez yani bu yılda geçmiş yıllarda zarar eden, gelen hemşerisine servis vermekte aciz kalan bir işletme; 1 yıl içerisinde Kütahya'nın vergi rekortmenleri arasına girebilecek kadar mali durumunu da düzeltti; hizmet kalitesini de artırdı; dolayısıyla o günle bugünü kıyaslamasak daha doğru olur

İkamet Kart Sahibi Öğrenciler Tesislerden İndirimli Yararlanıyor

Kütahya Belediyesi tesislerinde ikamet kart sahibi öğrencilere hem tesislerden indirimli faydalanmaları için hem de ikametlerini Kütahya'ya getirmeleri için yüzde 20 indirim uygulanıyor. " dedi.

 

Müdür Rıza ARSLAN: "Her Tesisin Özelliği Farklı"

Kütahya Belediyesi İşletme İştirakler Müdürü Rıza ARSLAN ile yapmış olduğumuz samimi sohbette yapılan faaliyetler ve amaçları hakkında bilgiler aldık: "Tesislerimizde bazı ürünlerin çıkış noktaları var, mesela yöresel ürünler ve iskender sadece Döner Gazino'da, Çamlıca'da yaprak ciğer, Ağaçköy Regülatör'de pizza ve pide, Begisu Sosyal Tesislerinde pide, catring hizmeti verilmekte. 

 

"Elde Edilen Gelir, Tesisler İçin Kullanılıyor"

Bizim amacımız Belediyemize yeni işletmeler katarak, istihdama katkı sağlamak. O yılda tesislerimizden elde ettiğimiz kazancı yine belediye işletmelerinin fiziki ortamlarını yenilemek için çalışmalar yaparak, hemşerilerimize kendini yenileyen, kaliteli tesisler kazandırmayı hedefliyoruz. Bu çalışmalar sonucunda da tedarik ve lojistik malzemeleri, Kütahyalı firmalardan alarak, bir nebzede olsun ekonomiye can vermeyi hedefliyoruz.

 

"Tatlılarımızda Glikoz ve Koruyucu Kullanmıyoruz "

Tesislerde yediğimiz sütlaçtan kazandibine, magnolyasına kadar hepsini bizim kendi ustalarımız üretiyor, kesinlikle glikoz kullanmadan normal şekerden üretiyoruz. Ürünlerimizin hiçbirinde tatlandırıcı kullanmıyoruz, ürün bozulmasın diye koruyucu kullanmıyoruz, ürünlerimiz tamamen doğal.

 

"Alanında Uzman Ustalarımızla, Pide ve Pizzalarımız Odun Ateşinin Lezzetiyle Vatandaşlarımızla Buluşuyor"

Ağaçköy Regülatör'de ve Bengisu sosyal tesislerimizde pidelerimiz odun ateşinde yapılıyor. Artık günümüzde çoğu yerde fırınlar odun ateşinde değil doğalgazlı fırınlar olduğu için odun ateşinin lezzeti ayrı oluyor. Tesislerimizden sadece Ağaçköy Regülatör'de pizza yapılmakta" dedi.

 Şehrin içinde ama doğayla iç içe ortamlardaki Belediye Sosyal Tesisleri ile ilgili siz değerli okurlarımız için öğrendiğimiz bilgiler;

 

 Ağaçköy Regülatör, Değerine Kavuşuyor

En son Kütahya Belediyesi tesislerine kazandırılan tesis olma özelliğini taşıyan Ağaçköy Regülatörü müstecir işlettiği zamanlarda halktan gelen tepkiler ve hizmet kalitesinin düşüklüğü nedeniyle müstecir çıktıktan sonra belediye hizmet vermeye başladı.

 

Ağaçköy Regülatör:  Hem Piknik Alanı Hem Belediye Sosyal Tesisi

Ağaçköy regülatör piknik alanı ve atıl vaziyetteki restoranda Belediye düzenlemeler yaparak; önceki halindeki bazı odacıklar restorant haline gelmesi için dizayn edildiği, ışıklandırma sistemi yapıldığı, terasa sıfırdan ahşaplar döşendiği, yeni masa sandalyelerle şık bir ortam haline getirildiği görüldü.

 

Çardak ve Piknik Masaları Yenilendi

Piknik alanında daha önce kötü durumda olan piknik masaları yenilenerek, çardak olmayan yerlere çardak hazırlığı yapılarak, çardaklar vatandaşların hizmetine sunuluyor ve yeni yapılan çardaklar yerleştirilmeye devam ediliyor.

 

Piknikçilerin İmdadına Market Yetişti

Hem tesis olarak hizmet verilirken, aynı zamanda piknik de yapılabilen alanda Kütahya Belediyesi market de açarak, pikniğe gelen vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Markette, su, mangal kömürü, tel, yelpaze, top, çekirdek, içecek çeşitleri gibi piknikte ihtiyaç duyulabilecek bir çok malzeme de vatandaşların imkanına sunulmakta.

 

 

Odun Ateşinde Pizza Sadece Regülatör'de

Kütahya Belediyesi tesislerine yeni kazandırılan Ağaçköy Regülatör'e taş odun fırını yapılarak her türlü pide çeşitlerini ve sadece bu tesise özel yapılan pizza ile vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Pizza ve pide çeşitleri yanı sıra, her türlü ızgara çeşitleri, serpme kahvaltı, diğer yemek çeşitleri de mevcut.  

 

Bahçesinde çay içip, kahvaltı yapılabilecek alan oluşturulurken; terasta suyu seyrederek kahvaltı yapılabilecek, lezzetli yemeklerin yenebileceği alan da oluşturulmuş.

 

Yaprak Ciğer'in Adresi Çamlıca

Mis gibi çam ağaçlarının ve kuş seslerinin içerisinde bahçe ve restorant kısmının olduğu tesiste kahvaltı, tatlı çeşitleri ızgara çeşitlerini tadabileceğiniz gibi yaprak ciğeri de sadece Belediye Tesislerinden Çamlıca'da tadabilirsiniz.

 

Şehrin Merkezindeki Kaçış, Bengisu Sosyal Tesisleri

Şehrin merkezinde doğayla iç içe nefes almak isterseniz adresiniz Bengisu Sosyal Tesisleri. Burada ister çay bahçesinde çay için, ister restorantta yada havuz başında ızgara çeşitlerini, odun ateşinde yapılmış pide çeşitlerini yiyin. Catering hizmeti sadece Bengisu tesislerinde verilerek, tabldot hizmeti ile anlaşmalı kurumlara hizmet veriyor.

 

 

Yöresel Ürünler ve İskender'in Mekanı Döner Gazino

Tarihi Kütahya Kalesi içerisinde 1973 yılında yapılan Döner Gazino, şehre hâkim tepede bulunmaktadır. Restoran içerisindeki alan 360 º tur attığından, tüm ziyaretçiler oturdukları yerden Kütahya manzarasını izlerken, Kütahya yemeklerinin de tadına bakabilirler. Kütahya'ya misafiri gelen herkesin mutlaka gösterilmesi gereken yerlerden biri olan Hisar Kalesinde yöresel ürünlerin de lezzetini misafirlerinize tattırabileceğiniz tarihi bir mekan.

Kütahya yöresine özgü Sıkıcık Çorbası, Cimcik, Mantı, Tavuk Tiridi, Göveç yenebilirken, İskender de sadece Döner Gazino'da yiyebilirsiniz.

 

Şehri Seyrederken Muhabbet Hisar Kır Kahvesinde

Hisar Kalesi surlarının altında bulunan kır bahçesinde şehri seyrederken semaverde çay içip, çekirdek yiyerek muhabbetin demini bulabilirsiniz. Acıkırsanız gözleme ve tost da yiyebilirsiniz. Kışın kuzine üzerinde kestaneyi ve bozayı da burada yiyebilirsiniz. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı