Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 19:59 Bu haber 2690 kez okundu
 
Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit ÖZEL: 90 Dakika Küfür Yedik
Tavşanlı Ada stadyumunda oynanan ve Kütahyaspor taraftarlarının alınmadığı, 90 dakika küfür altında oynanan maç berabere sonuçlandı.
SPOR Haberi
Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı  Cahit ÖZEL: 90 Dakika Küfür Yedik

Kütahyasporlu taraftarların güvenlik nedeniyle sahaya alınmadığı maçta, TKİ Tavşanlı Linyitspor taraftarları 90 dakika maçı seyretmeyi bırakıp, en ağır küfürlerle maçı çığırından çıkarttı. Maçın son anlarında güvenlik güçleri ile taraftarlar arasında çıkan arbede de 2 polis memuru yaralandı, olayla ilgisi olduğu tespit edilen 2 taraftar gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

BU HAREKETLER TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR TARAFTARLARINA YAKIŞMADI

Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit ÖZEL, maçtan sonra yaptığı açıklamada..;"Sezonun ilk devresinde Kütahya'da oynanan maçta hiç bir Tavşanlı'ya küfür ettirmedim, Tavşanlı Linyit kafilesini dostça karşılayıp, misafirperverce gönderdik. Bu dostane yaklaşımımıza Kulüp Başkanı Akın Şirin, yöneticiler, futbolcular ve teknik heyet şahittir.
Bugün Tavşanlı'da oynanan maçta da aynı dostluğu görmek isterdik fakat, İlin Belediye Başkanı ve Yardımcıları olduğu halde 90 dakika koro halinde çok ağır küfürler ettiniz, bu da size hiç yakışmadı.
95 yaşındaki hasta annemin, eşimin ve engelli kızımın hiçbir günahı yoktu. Hepinizin annesi benim annemdir, hepsinin ayaklarının altını öperim. Hepinizin eşi, benim kardeşimdir, hepinizin evladı benim evladımdır.
Her iki takımın yönetici ve taraftarlarının, Kütahya’da sergilediği dostluğa gölge düşürdüğünüzü bu tür çirkin davranışların size yakışmadığını bilmenizi isterim" dedi.

Maç bitiminden sonrada stat dışında toplanan TKİ Tavşanlı Linyitsporlu taraftarlar küfürlü ve taşkın hareketlerine devam ettiler. Belediye Kütahyaspor kafilesi uzun müddet soyunma odasında bekledikten sonra polis eskortu eşliğinde İlçeden ayrıldı. DORUK HABER - Hüdayim GÜLER

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Hüdayim Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı