Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 13:38 Bu haber 2228 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI PROF.DR.ALİM IŞIK' DAN EVLENEMEYEN GENÇLERE MÜJDE...!
Belediye Başkanı Prof.Dr.Alim IŞIK, çeşitli imkansızlıklarla evlenemeyen gençlerimizi önümüzdeki sene düğünlerini Belediye olarak biz yapacağız..dedi.
GÜNCEL Haberi
BELEDİYE BAŞKANI PROF.DR.ALİM IŞIK' DAN EVLENEMEYEN GENÇLERE MÜJDE...!

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnet etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Prof.Dr.Alim IŞIK, çeşitli imkansızlıklarla evlenemeyen gençlerimizi önümüzdeki sene düğünlerini Belediye olarak biz yapacağız..dedi.
Toplu Sünnet Şöleninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Dinimizin ve Türk milletinin çok önemli emir ve geleneklerinden biri olan Sünnet merasimini çok önemsiyoruz. Kütahya’mız da her hangi bir vesile ile çocuklarını sünnet ettirememiş değerli ailelerimizin, bu merasime katkıda bulunmalarından dolayı ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyoruz. Çünkü bu çocuklarımız yarının büyükleri olarak bu Memleketin yöneticileri olacaklar. Bu yüzden Milletimizin birliğini bütünlüğünü sağlayan bu tür değerlerimizin yaşatılması adına Kütahya Belediyesi olarak 6 Eylülde başlattığımız etkinliğimizi, görev aldığımız 5 yıl boyunca her yılın, Eylül ayının ilk Cuma günü tekrarlayacağız.
Önümüzde ki yıldan itibaren de benzer durumda ki ailelerimizin oğlan veya kız çocuklarımızın düğün törenlerini de geleneksel hale getireceğiz. Sadece Sünnet Şölenlerini değil, Düğün törenlerini de geleneksel hale getireceğiz, onlarında elinden tutacağız. Çünkü Sosyal Belediyecilik anlayışımızın en önemli değerlerinden birisi budur. Bu vesile ile Toplu Sünnet Şölenimize katılan evlatlarımızın aileleri ile çocuklarımıza teşekkür ediyorum, dedi.DORUK HABER-Hüdayim GÜLER
Kaynak: Editör: Hüdayim Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı