Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 14:23 Bu haber 1091 kez okundu
 
Başkan ERİLBAYLI, Hükümete Çağrıda Bulundu
Korona virüsünden dolayı esnafın zor günler geçirdiğine dikkat çeken Kütahya Fotoğrafçılar, Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası Başkanı Sadık Erilbaylı, devlete ekonomik destek kararı alması çağrısında bulundu..
GÜNCEL Haberi
Başkan ERİLBAYLI, Hükümete Çağrıda Bulundu

Korona virüsünden dolayı esnafın zor günler geçirdiğine dikkat çeken Kütahya Fotoğrafçılar, Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası Başkanı Sadık Erilbaylı, devlete ekonomik destek kararı alması çağrısında bulundu..

Kütahya Fotoğrafçılar, Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası Başkanı Sadık Erilbaylı: “Kütahya'daki esnafların birçoğu kepenklerini indirmek zorunda kaldı. İhracatlarımızın iptal edilmesi, turizm bölgelerinden gelen rezervasyon iptalleri, okulların ve toplu yaşam alanlarının tatil edilmesi ve yasaklanması esnafımızı zor durumda bırakmıştır. Bu zor günlerimizde bu kötü virüsten bir an önce kurtulmak en büyük temennimizdir.

Devletimiz her zaman böyle günlerde halkının ve esnafının yanında olmuştur. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağımıza dair inancımız tamdır. Esnafımızın bu günleri atlatabilmesi için, gelir vergisi, katma değer vergisi, SSK ve Bağkur primlerinin ertelenmesi, elektrik, doğalgaz ve su başta olmak üzere mali yüklerin ertelenmesi, esnafımıza daha önce verildiği gibi 6 ay ödemesiz faizsiz kredi verilmesi, Bağkur borcu nedeniyle muayene ve ilaç alamayan esnafımızın muayene ve ilaca ulaşması sağlanmalıdır. Ayrıca kredi borcu olan esnaf ve sanatkarlarımızın kredi taksitleri ertelenmelidir” dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı