Haber Detayı
12 Ağustos 2022 - Cuma 15:20 Bu haber 1017 kez okundu
 
Bakan VARANK, TEKNOFEST İçin Kütahya'da
GÜNCEL Haberi
Bakan VARANK, TEKNOFEST İçin Kütahya'da

Kurtuluşun şehri Kütahya, Büyük Zafer’in 100. yılında, TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA yarışmalarına ev sahipliği yapıyor.

98 ulusal ve uluslararası takımın İHA’larının kıyasıya mücadele edeceği yarışmaya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ta 12 Ağustos'ta geldi.

“KÜTAHYA İÇİN BÜYÜK BİR GURUR VE ONUR”

TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA yarışmalarına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Ali Çelik, “Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, “ülkemin milli teknoloji hamlesinde ben de varım” diyen, bağımsız geleceğimizin teminatı binlerce gencimizi ağırlıyoruz. Bu ev sahipliği Kütahya için büyük bir gurur ve onurdur” dedi.


“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN GENÇLERE EMANET EDİLDİĞİ ŞEHİRDESİNİZ”


TEKNOFEST Serbest Görev İHA yarışmalarının Kütahya için ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Vali Çelik, “Kütahya, Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere emanet edildiği şehir. Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz! Atatürk bu sözü, Büyük Zafer’den tam 2 yıl sonra bu topraklarda, kurtuluşun şehri Kütahya’da söyledi” ifadelerini kullandı.

TEKNOFEST Serbest Görev İHA yarışmalarının hayırlı olması temennisinde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “Türkiye’ye geleceğin zaferlerini kazandıracak, dünyayı yeniden adalet ve merhametle buluşturacak gençlerle Zafer Havalimanında buluştuk. Türkiye’nin dört bir yanından 98 takımımız burada uçuşlarını gerçekleştirecek. Bu yarışmaların kaybedeni yok. Bu yarışmalara katılanlar, hayal kuranlar, araştıranlar, geliştirenler, üretenler Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar ve hepsi bu yarışmaların kazananları olacaklar” diye konuştu.


Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Büyük Zafer’in 100. yılında TEKNOFEST Serbest Görev İHA yarışmalarının Kütahya’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti paylaştı. 

Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik ile beraberindeki heyet stantları ziyaret ederek öğrencilerin çalışmalarını inceleyip bilgiler aldılar.

TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA yarışmaları, 14 Ağustos Pazar günü sona erecek. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı