Haber Detayı
01 Ağustos 2022 - Pazartesi 12:23 Bu haber 1604 kez okundu
 
Ali AKER: Bu Topraklara Beraber Sahip Çıkalım
YEREL Haberi
Ali AKER: Bu Topraklara Beraber Sahip Çıkalım

Toplum Gönüllüleri, Almanya Kurucu Divan Üyesi Aynı Zamanda Avrupa Kütahyalılar Federasyonunun Başkan Yardımcısı Ali AKER Kütahya’nın Yoncalı kaplıcasındaki ŞAHİN TERMAL otelinde ilimizdeki yerel gazetelerle bir araya geldi.

"Yerel Gazeteler Desteklenmeli"

 Televizyon camiasının tanınan isimlerinden Mehmet ÖZEN (Destan Ozan) ‘in sunduğu programda Kütahya Termal ve Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Cafer KÜÇÜK ve Kütahya Ferah Termal otel işletmecisi Hasbi ERDOĞMUŞ ile Şahin otel işletmecisi Kemal ŞAHİN de hazır bulundu. Yerel basının önemine değinen ve mutlak surette yerel gazetelerin desteklenmesi gerektiğini ifade eden Ali AKER yaptığı konuşmasında şunları söyledi:  “Biz bu topraklara sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkar. Bu topraklar kolay kazanılmadı, şehit kanlarımızla yıkandı. Gelin biz bu topraklara beraber sahip çıkalım.

"Gençlerimiz Üniversiteyi Bitiriyorlar, Fakat Mesleklerini Bilmiyorlar"

Gençlerimizin çoğu üniversitelerde okuyorlar, mezun oluyorlar, meslek sahibi oluyorlar ama maalesef öğrenmiş oldukları mesleği gerçekte bilmiyorlar, çekirdekten yetişmiyorlar ve bizim üretmeye ihtiyacımız var. Üretim için ne lazım kaliteli kalifiye elemanlar lazım. Bugüne kadar açılan üniversitelerin en azından yüzlercesini kapatmamız lazım, eğitim için. Ulu önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini sonra haysiyetlerini daha sonra da istiklallerini kaybetmeye başlarlar. O yüzden çalışıp dünyada tekrar adımızı duyurmamız lazım. Ve gazetelerimizin özgür yazmaları için tüm destekleri vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu arada Kütahya’mıza yatırım yapmak için altyapı çalışmalarımızı başlattık. Hangi alanda yapacağımız yatırımların daha fizibıl olduğunu belirlemeye çalışıyoruz.” Dedi.

Ali AKER bu arada ”Şu anda dünyadaki en büyük ebattaki bayrak, federasyonumuzca yaptırılmıştır. 30 Ağustos'ta Dumlupınar’da taşınacak bayrağımıza değerli hemşerilerimizin ucundan tutma çağrısı yapıyorum. ” dedi.

Kemal ŞAHİN: Hedef Durmadan Yatırım, İstihdam

Şahin Termal Otel İşletmecisi Kemal ŞAHİN: "El ele vermeden ne Kütahya’yı kalkındırma ne ülkeyi kalkındırmanın mümkün olamayacağını görüyorum ve huzursuzluğunu yaşıyorum. Biz Kütahyalılar falan yerden bir taht alalım, yatalım 10 sene 5 sene sonra köşeyi dönelim diyorsa biz bu ülkeyi bu Kütahya’yı zor kalkındırırız. Hedef durmadan, yorulmadan daima istihdam daima yatırım, daima ileri demek ümidiyle, hepinize saygılar sunuyorum." Dedi.  - DORUK Elif

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı