Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 17:55 Bu haber 2211 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: Hz. Ömer Gibi Adaletli Davranmanın Sözünü Veriyoruz
AK Parti İl Başkanı Ali ÇETİNBAŞ’ın 12 Kasım tarihinde Kütahya İl Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından yerine vekaleten İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet SAVURGAN atanmıştı. 13 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile İstanbul Dolmabahçe'de görüşme neticesinde yeni AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN oldu.
SİYASET Haberi
AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: Hz. Ömer Gibi Adaletli Davranmanın Sözünü Veriyoruz

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı için 13 Aralık'ta İstanbul'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN; Sebahattin CEYHUN, Mustafa YENİPAZAR , Bilal CİCAVOĞLU ve vekaleten AK Parti Kütahya İl Başkanlığı görevini yürüten Mehmet SAVURGAN ile İstanbul’da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin bitmesinin ardından AK Parti Genel Merkezi 2014 yılında Merkez İlçe Başkanlığı görevini de yapan Sebahattin CEYHUN’un Kütahya İl Başkanı olarak atandığını duyurdu.

Biz Hz. Ömer gibi adaletli davranmanın sözünü veriyoruz diyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, “Yaşanan süreci hepimiz birlikte yaşadık. İstanbul’a bir davet oldu, davetin sonucunda Cumhurbaşkanımızla bire bir yaptığımız mülakat sonrasında görev tarafımıza tevdi edildi. Rabbim mahcup etmesin, inşallah bu kutlu yükü omuzladık, sırtlandık sonrasında da hep beraber bu yükü taşıyacağız ve elbette zafer inananlarındır. Biz görevde bulunduğumuz süreçte bunu layıkıyla yapmaya çalışacağız. İstanbul’a görüşmelere gittiğimizde ben şu duygulara kapıldım; Cumhurbaşkanımız biraz yorgun görünüyor. Zira hakikaten bu dünyanın, bu ümmetin yükünü taşımak kolay değil. Bunu yan yana olduğunuzda daha iyi hissediyorsunuz ama bir taraftan da şöyle bir duygu aklınızdan geçmiyor değil; bu adama hakikaten omuz vermek lazım.

Cumhurbaşkanımız görevi  bize tevdi ettiği zaman şunu da düşünmüştüm; NATO toplantısı, İngiltere seyahati, Trump’la görüşmeler… Kütahya’nın il başkanına kadar kendisi bire bir ilgileniyor. Buradan şuna varıyorsunuz; demek ki bu konular çok önemli konular. Kendisi bire bir ilgilendiğine göre, biz gittiğimizde ilk il bizdik, 4 tane daha il vardı. Allah güç kudret versin, gerçekten yanında olmamız da çok önemli. Kütahya’da da biz bunu artık daha da fazla sorumluluk bilinciyle bu hareketi yüceltmek zorundayız

Ortak karar verebilmek adına İstişare heyeti oluşturmak en önemli hedeflerim arasında.

Siyaset, Vatandaşın Hizmete Ulaşmasını Sağlama

Benim amacım şu; ben asla siyaset üretmek için gelmedim. Ben siyaseti; hizmet etme, vatandaşın hizmete ulaşmasını sağlama olarak gördüm. Bunların önünde bazen bürokratik, bazen kişilerden kaynaklı, bazen farklı nedenlerle engeller olabiliyor, vatandaşımız hizmete ulaşamıyor. Biz bunu dinleyip, düşünüp, değerlendirip bu engelleri mutlak yok etmeliyiz.

İşimiz asla laf üretmek değil, laf kavgası yapmak değildir, iş yapmaktır, vatandaşın hizmete ulaşımını kolaylaştırmaktır. Niyetim tamamen budur Allah’ta şahittir.

AK Parti aslında bu zamana kadar hep hizmet üretti, kurulduğu tarih, ilk iktidara geldiği tarihten itibaren çok ciddi yatırımlar yaptı, bunları Allah bazı yüreklere göstermiyor, ben onlara artık mühürlenmişler gözüyle bakıyorum, kusura bakmayın biraz dini terminoloji de kullanabilirim ama bunun hakkını veren insanlar, her Cumhurbaşkanlığı seçiminde birebir desteklerini vererek bu hizmetleri gördüklerini, kullandıklarını ve faydalandıklarını belirtiyorlar. Bu yüzden de bu hizmetlerin üretildiğine herkes şahittir.

Partimizin Kapısı Herkese Açıktır

Bu teşkilatın kapısı herkese açıktır. Mutlaka bundan önce de öyledir, bundan sonra da öyle olacak. Geldim ben hiç muhatap bulamadım, kimse benimle ilgilenmedi, benim yüzüme bakılmadı, bu hiçbir dönem olmadı ama bazen böyle şeyler yaşanmış olabilir, bu durumlarda küsmeyin lütfen. Telefonlarımız sonuna kadar açık, her zaman arayabilirsiniz, elimizden gelen desteği, çözümü üretme konusunda size söz veriyoruz. 2023, 2053,2071 yollarında Kütahya üzerine ne düşüyorsa onu yapacaktır.

Teşkilatta Görev Yapanlar, Tecrübelerini Aktarsınlar

Sayın Ali Başkanıma, onunla birlikte görev yapan yönetim kurulu üyelerine, belediye meclis üyelerimize, il genel meclisi üyelerimize, ilçelerdeki teşkilat mensuplarımıza ve teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış tüm kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Onlardan ricam asla geri durmasınlar, sonuçta bir tecrübeleri var, lütfen bu tecrübelerini, gördükleri yanlışları gelip bizimle de paylaşsınlar. Biz hatalı bir kuluz, biz Hz. Ömer’iz diyemeyiz haddimiz değil ama onun davrandığı gibi adaletli bir şekilde davranma sözü verebiliriz.  

Teşkilatta Görev Alamayanlar Küsmesin

Tek ricam şudur, il yönetim kurulu üyesi 30’dur, yedeği ile beraber 15, toplamda 45’tir. İlçe sayısı bellidir. İnsanlar asla küsmesinler. Ben de 6 senedir herhangi bir şekilde partide görev almadım. Rabbim 6 sene sonra birikimlerimiz ve tecrübelerimiz artmış olarak İl Başkanlığı görevini bize nasip etti. Buna layık olmaya çalışacağımızdan şüpheniz olmasın.

Sosyal Medyada Kavga Etmeyin

İlk önce hiç kimsenin değil, Allah’ın rızasını gözetin. Hiçbir zaman için sevilmeyi beklemeyin, sevin. Sosyal medyayı kafanıza takmayın, asla sosyal medyada kavga etmeyin, sadece insan kaybetmeye yarar. Aynı şehirde yaşıyoruz, sonra yüz yüze bakamazsınız" dedi.

Devir teslim esnasında Ali ÇETİNBAŞ, yeni il başkanı olan Sebahattin CEYHUN'a Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile Başkan CEYHUN'un çekilmiş olduğu çerçevelettiği resmi ve Masa İsimliğini hediye ederken; Başkan CEYHUN ise çiçek ve kalemi Ali ÇETİNBAŞ'a takdim etti.

Parti binasında yapılan toplantıya AK Parti Eski İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK PArti Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kılıç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Esra Zeytin Sürücüoğlu ve AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Batur, Belediye Başkan Adayı Av. A. Sami KUTLU, partililer katılırken; İl Başkan adaylığı için görüşmeye çağrılan Bilal CİCAVOĞLU ve Mustafa YENİPAZAR bulunmazken, Mehmet SAVURGAN toplantıda hazır bulundu. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı