Haber Detayı
22 Nisan 2022 - Cuma 13:44 Bu haber 3779 kez okundu
 
AK Parti İftarda Basınla Buluştu
AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, İl Başkan Yardımcısı Yılmaz KOCATÜRK, İl Kadın Kolları Başkanı Melek MANKAN ile birlikte parti binasında iftarda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
AK Parti İftarda Basınla Buluştu

AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, İl Başkan Yardımcısı Yılmaz KOCATÜRK, İl Kadın Kolları Başkanı Melek MANKAN ile birlikte parti binasında iftarda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

CEYHUN'dan Vazo Kule Açıklaması

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: "Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Vazo Kule’yi iki dönemdir proje olarak sundu. Projeyi sunduktan sonra zaten mecliste projeyi yapalım mı, yapmayalım mı diye bir şey olmaz. Encümen buna karar verir, ihaleye çıkar. Benim gördüğüm ve bildiğim kadarıyla 45 milyon liralık bir proje ama yap-işlet-devret modeliyle yapmayı düşünüyor. Ben Alim Beyin ağzından ‘Eğer işletme yap-işlet-devret yöntemiyle olmazsa belediyemiz kendisi yapacak’ diye bir şey duymadım. Böyle bir niyeti varsa o başka bir şey. Diyelim ki ihaleye çıktık olmadı; o zaman bir zarar yok ortada.

45 milyon lira az bir rakam değil, işlevselliği kısmını da ben çok fazla incelemedim ama belediye kendisi yapıp, kendisi işleteceğim derse herhâlde bunun hesabını, kitabını yapacaklardır. Benim doğru ya da yanlış deme gibi bir şansım yok. Çünkü bir icraat olarak bunu vatandaşımıza sundular.

 

“Cumhur İttifakında Hassasiyetimizi Koruyoruz”

O zaman ittifak olarak bir aday çıkartmadık. Herkes kendi adayını çıkarttı. Şu an Cumhur İttifakına sonuna kadar hassasiyetimizi koruyoruz, saygıyla takip ediyoruz, ilişkilerimiz çok iyi. Ama belediye kısmında sonuçta rakip olduk birbirimize ve bu rakipler kendi arasında projelerini yarıştırdılar. Bu projelerin içerisinde vazo kule de vardı. Vatandaşımız demek ki bu projeyi sevdi benimsedi ve Alim Işık Beye oy verdi. İyi bir oyla da kendisi seçildi. Sanırım vatandaşımız oy verdiğine göre Vazo Kule’yi onayladı diye düşünüyorum." dedi.

52 İlçe Başkanı Atama Bekliyor

Fatih ORUÇ, 4 Ocak 2022 tarihinde ticari işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek 2 yıldır yürüttüğü AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı görevini devretme kararı aldığını bildirmişti. 4 aydır Merkez İlçe Başkanı atamasının yapılmaması üzerine sorulan soruya Başkan CEYHUN: "Ülke genelinde şu an toplam 52 ilçe atama beklemekte. Teşkilat içinde yoğun bir çalışma yapılmakta, Ramazandan sonra yakın bir zamanda atama yapılabileceğini düşünüyoruz" dedi.  - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı