Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 08:09 Bu haber 3745 kez okundu
 
Ağız Diş Sağlığında 7/24 Hizmet
Sefa Demirbaş, Halis Baloğlu, Gökhan Yaman, Ensar Doğrul ortaklığı ile kurulan 7 gün 24 saat hizmet verecek olan Dumlupınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde 7 hekim, 6 personel ile Kütahyalı hemşerilerimize hizmet vermeye başladı.
SAĞLIK Haberi
Ağız Diş Sağlığında 7/24 Hizmet

Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Kütahya Dumlupınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği düzenlenen törenle hizmete açıldı.  Tören açılış konuşmasını yapan Diş Hekimi Sefa Demirbaş, “ Kütahya halkına yakışacak hedeflerle yola çıktık” dedi.

Diş hekimleri Sefa Demirbaş ve Halis Baloğlu tarafından kurulan ve diş sağlığı alanında birçok ihtiyaca cevap verecek olan Özel Kütahya Dumlupınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 7 hekim, 6 personeli ile 7 gün 24 saat Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Cerrahi branşların da tüm güncel tedavileri karşılayacak şekilde Kütahya halkının hizmetine girdi. Kütahya için modern tedavi verecek gelişmiş bir diş polikliniğine yoğun bir katılımın olduğu törenle açılış gerçekleştirildi. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Kütahya Dumlupınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği düzenlenen açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AK Parti Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden,  AK Parti İl Başkanı Mehmet Savurgan’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.  Poliklinik güler yüzlü personel kalite ekipmanla hizmete başlandı.  Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Kurum Müdürü Diş Hekimi Sefa Demirbaş , “ Açılışa hepiniz hoş geldiniz. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden,  AK Parti İl Başkanı Mehmet Savurgan Bey’e ve değerli meslektaşlarım ve muhterem misafirlerimize öncelikle hoş geldiniz diyorum. Dumlupınar tarihimizde önemli bir yere sahip ve vatan gururumuzdur.  Dumlupınar Zaferi’nin Kütahya topraklarında olması ilimiz için ayrıcalıklı bir gurur ve bu şerefli Dumlupınar ismiyle de bir nebze biz yaşatmak istedik.

Polikliniğimiz 5 ünitede 7 hekimle, çocuk diş hekimliği hizmetleri, estetik işlemler,  gülüş tasarımı ve beyazlatma, protez işlemleri ve cerrahi işlemler ile faaliyete başlamıştır. Kliniğimizin açılışında emeği olan başta ortaklarım Gökhan Yaman, Halis Baloğlu, Ensar Doğrul’a ve ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Kütahya halkına yakışacak hedeflerle yola çıktık. Kliniğimizi açarken tek hedefimizi hastaların güvenilir bir hizmet alarak sağlıklı düşlediği gülüşlerle buradan ayrılmasıdır. Bu kalitede hizmetin hayal olmayacağını gösterdik ve bunu Kütahyamıza armağan ettik” dedi.

Diş polikliniğine Kütahya’nın ihtiyacı olduğunun altını çizen Ali Fazıl Kasap, “Ben bir sağlıkçıyım. Bu tip bir kuruma Kütahya’nın ihtiyacı vardı. Özel poliklinik olarak şuanda diş polikliniği yok. Özelle kamunun aradaki açığı kapatması yönünden Kütahya’nın ihtiyacı var. Kütahya sağlık yönünden ihmal edilmiş bir şehir o ihmali bir nebzede olsun arkadaşların kendi emekleriyle kapattığına inanıyorum. İyi ve güzel günlerde hizmet vermelerini temenni ediyorum. Emekleri yağlı olsun diyorum” diye konuştu. Açılışta konuşma yapan AK Parti Kütahya İl Başkanı Mehmet Savurgan, “Ben öncelikle şahsım ve AK Parti İl Teşkilatı adına hepinizi selamlıyorum. Burada 4 ortak bir araya gelerek hayırlı bir işe vesile olmuşlardır.  Bu noktada ben kendilerine ortaklıkları iyi niyet çerçevesinde daim olur. O noktada rabbim ortaklarını devam ettirsin. Rabbim emeklerini arttırsın kazançlarını yağlı etsin” ifadelerini kullandı. Açılan poliklinikle Kütahya’nın rahat nefes alacağını belirten Kütahya Belediyesi Başkan Yardımcısı Salih Özden ise, “Mübarek bir günde anlamlı bir açılışa hep birlikte hareket ediyoruz. İlimizde 4 kardeşimiz önce fikirlerini sonra sermayelerini birleştirerek bu güzel merkezi açıyorlar. Sağlık hepimizin toplumsal olarak önceliğidir. Kanuni Sultan Süleyman, ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi; Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ demiş. Hakikaten de bir nefes sıhhatin değeri hiçbir şeyle ölçülmüyor. Dolayısıyla ilimizde böyle bir tesis böyle bir merkez kazandırdıkları için arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ardından da bütün şehrimiz ve belediyemiz adına hayırlı olsun diyorum” açıklamalarında bulundu. Poliklinik açılışı konuşmaların ardından yapılan dua ve kurban kesimiyle açıldı. Akabinde misafirler polikliniği gezip, fotoğraf çekimlerinde bulundu.  - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı