Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 14:09 Bu haber 3649 kez okundu
 
65 Yaş Üstü Vatandaşlar, Halk Otobüslerine Binemiyor Mu?...
YEREL Haberi
65 Yaş Üstü Vatandaşlar, Halk Otobüslerine Binemiyor Mu?...

Salgın nedeniyle 3 aydır süregelmekte olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamalarla 10 Haziran 2020 tarihi itibariyle yeniden belirlenmiş olup, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın her gün saat 10:00 - 20:00 arasında sokağa çıkabilecekleri 18 yaş altı çocukların ve gençlerin de ebeveynleri refakatinde süre sınırlaması olmadan sokağa çıkabilecekleri kararı alınmıştır.

Daha önce Pazar günü 14:00 - 20:00 saatleri arasında yürüme mesafesinde olan serbesti nedeniyle toplu taşıma araçlarına binemeyen bu grup, 10 Haziran itibariyle sadece yürüme mesafesinde değil; 10:00 - 20:00 saatleri arasında gerek bankalarda gerekse resmi dairelerdeki işlerini takip edebilecekleri, ihtiyaçlarını ve alışverişlerini yapabilecekleri şekilde değerlendirilmiş olmasına rağmen; edinilen bilgilere göre 65 yaş üstü grubun halen halk otobüslerine bindirilmediği çokça sayıda vatandaş tarafından şikayet konusu olmuştur.

İlgili birim her kimse, bu konuyu gerekli yerleri talimatlandırarak çözmesi beklenmektedir. 65 yaş üstü vatandaşların halk otobüslerinden ücretsiz faydalanma hakkı nedeniyle otobüs işletmecilerince bir külfet gibi değerlendirilmesi bu konuda bahane üretmelerine sebep olmaktadır. Halbuki 65 yaş üstü vatandaşlarımız için her otobüs başına devletimiz tarafından belirli bir miktarda ücret ödendiği gerçeği göz ardı edilmektedir. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı