Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 13:14 Bu haber 4967 kez okundu
 
23 Nisan'da Belediye'de Anons Sistemi Aksaklığı
23 Nisan'da gündüz Kütahya Belediyesi anonsları ile Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve Belediye sosyal paylaşım sayfalarından çağrıda bulunulmuş ve gündüz marşlar şarkılar Belediye anonslarından çalınmıştı.
YEREL Haberi
23 Nisan'da Belediye'de Anons Sistemi Aksaklığı

23 Nisan'da gündüz Kütahya Belediyesi anonsları ile Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve Belediye sosyal paylaşım sayfalarından "Değerli Hemşehrilerim; Bugün Saat 21:00’de Belediyemiz anons Sistemi üzerinden tüm mahallelerimizde İstiklal Marşımız okunarak yayınlanacaktır. Evlerimizde kalarak aynı saatte hep birlikte İstiklal Marşımızı söyleyerek bu anı da birlikte yaşayalım inşallah!" diyerek çağrıda bulunulmuş ve gündüz marşlar şarkılar Belediye anonslarından çalınmıştı.

Fakat bu çağrılara rağmen 23 Nisan'da akşam 21:00'de Belediye anons sistemine bağlı hoparlörlerden çoğu vatandaşımız İstiklal Marşını duyamadı ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK yapmış olduğu açıklamada; "Değerli Hemşehrilerim; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kuruluşu’nun 100. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı COVİD-19 tedbirleri nedeniyle evlerimizden kutlamanın coşkusunu, Belediyemiz Anons Sistemine bağlı hoparlörlerden bugün öğle saatlerinden itibaren yayınlanan marşlar ve şarkılarla yaşamaya ve yaşatmaya çalıştık.

Ancak, saat 21:05’de ülkemiz genelinde ve TBMM Başkanlığı proğramıyla eş zamanlı olarak anons sistemimizden de okuttuğumuz İstiklal Marşımızın bazı mahallelerimizde duyulmadığı yönünde paylaşımlar yapılmıştır.

Bu konuda bizzat tarafımdan yerinde yapılan inceleme ve görüşmelerde; anılan saatte söz konusu yayının yapıldığı, ancak anons sisteminin yoğun kullanımından ve bazı mahallelerimizde elektrik hatlarında devam eden çalışmalardan kaynaklandığı tahmin edilen ve henüz tam olarak tespit edilemeyen teknik bir arıza nedeniyle, Saat 21:05’de ülkemiz genelinde sevgili çocuklarımızla birlikte evlerimizden okuduğumuz İstiklal Marşımızın bant kaydının bazı mahallelerimizde hiç duyulmadığı ya da düşük ses seviyesinde duyulduğu tespit edilmiştir.

Gün içinde yaptığımız duyuru, şarkı ve marş yayınlarımızın ardından ses sisteminde meydana gelen teknik arıza nedeniyle yaşanan bu eksikliği siz değerli hemşehrilerimizin takdirine bırakıyoruz.

Anılan olayla ilgili herhangi bir kasıt unsuru bulunmamakla birlikte, aziz milletimiz ve bizler için son derece önemli olan bu anlamlı günümüzde, bazı paylaşımlarda yer alan haksız eleştiri veya kasıtlı yorumları yapanları da kendi vicdanlarına ve Allah’a havale ediyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle..." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar; "Milli ve manevi duygularından ve vatan sevgisinden endişe duymadığımız Kütahya Belediyesi ve Başkanımızın çalışmalarını sabote edilme ihtimali vardır. Bunların araştırılması gerekir. Böyle bir aksaklık Kütahya Belediyesi'ne hiç yakışmadı. Bunun müsebbipleri bulunup, açıklanmalı, bu aksaklığın mazereti olmaz" dediler. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı