Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 18:11 Bu haber 910 kez okundu
 
21 Eylül'de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, 21 Eylül'de ilkokul 1 sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacak.
EĞİTİM Haberi
21 Eylül'de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, 21 Eylül'de ilkokul 1 sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacak olmasından dolayı ilkokul müdürleri ile Zoom üzerinden toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Şube Müdürleri Hüseyin Hakan DURUM, Zeki ATİK ve Mustafa Ağca OKUR da bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, yüz yüze eğitimle ilgili Bakanlığımız tarafından alınan tedbirler konusunda okul müdürlerine bilgi verdi. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından alınan tedbirlere göre; 21 Eylül tarihi itibariyle yüz yüze eğitim öğretime okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencileri ile başlanacak. İlkokul birinci sınıf öğrencileri uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde okullarda olacak. 

21 Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreç yeniden değerlendirilecek. Veliler isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilecekler. Bu durumda öğrenci, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacak. 

Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacak ve öğrencilerin okulda kalış süreleri kısaltılacak. Eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecek. Böylece hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim imkânları bir arada kullanarak eğitim öğretime devam edilecek. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacak. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "31 Ağustos 2021 tarihinde okulları uzaktan eğitim ile açıyoruz. 21 Eylül'de aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime de karar vermiş bulunuyoruz dedi. Buna göre eğitim 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de geçilecek. İsteyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitime başladı. Sonrası tarihler için salgının gidişatına göre kararlar alınacak.

Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım'da yapılacak. Birinci dönem 22 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak Cuma günü başlayacak 5 Şubat Cuma sona erecek. İkinci dönem, 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. İkinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan'da olacak. Eğitim öğretim yılı ise 18 Haziran Cuma günü sona erecek. Hazırlanan takvime, öğrencilerin önceki dönemden kalma eksik konuları da dahil edildi. EBA, EBA TV ve canlı sınıf uygulamalarıyla öğrencilerin kayıp yaşamaması hedeflendi" dedi.

Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantıları Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT başkanlığında, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan GÖLPINAR, Şube Müdürleri Rıdvan ACAR, Mustafa Ağca OKUR, Hüseyin Hakan DURUM ve İrfan KANIK'ın katılımıyla ilimiz merkezinde bulunan resmî ve özel eğitim kurumu müdürleriyle, Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantıları yapıldı.

1. Bölge Müdürler Kurulu Toplantısı'na ilkokul ve anaokulu müdürleri, 2. Bölge Müdürler Kurulu Toplantısı'na ortaokul müdürleri, 3. Bölge Müdürler Kurulu Toplantısı'na ise lise müdürleri katıldı. Toplantılarda yüz yüze eğitim öncesi yapılan hazırlıklar, uzaktan eğitim ve salgınla ilgili tedbirler görüşüldü. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı